Masz pytanie? Kliknij
Jak dobrać kolor rynien do domu jednorodzinnego?

Rynny to nieodłączny element każdego budynku. Dowiedz się, jak dobrać kolor rynien do Twojego domu. Przekonaj się, do których elementów powinny być dopasowane, aby prezentowały się estetycznie. Dzięki odpowiedniemu doborowi orynnowania wszystko będzie tworzyło spójną całość.

Kolor orynnowania — do czego powinien być dopasowany?

Jeśli budujesz lub remontujesz dom i zakładasz nowe orynnowanie, to musisz pamiętać o tym, aby dobrać jego kolor do poszczególnych elementów budynku, a także jego stylu. Ma to kluczowe znaczenie głównie pod kątem estetycznym. Rynny to nie tylko funkcjonalny element wykończenia domu, ale także część odpowiadająca za jego dekorację.

Jak właściwie wybrać kolor systemu rynnowego? Przede wszystkim uwzględnij odcień pokrycia dachowego. Weź pod uwagę również kolor elewacji, a także innych elementów wykończenia domu. Dzięki temu budynek będzie prezentował się estetycznie oraz modnie.

System rynnowy i odcień pokrycia dachowego — jakie kolory do siebie pasują?

Przekonaj się, w jaki sposób połączyć barwę dachu oraz kolor rynien w przypadku zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych pokryć dachowych, aby całość idealnie ze sobą współgrała.

Wszystkie podane poniżej kolory znajdziesz na grafice poglądowej:

Jak dobrać kolor rynien do domu jednorodzinnego?

Czarny lub grafitowy dach – jakie rynny do niego dopasować?

Odcień pokrycia dachowego to pierwszy parametr, który należy uwzględnić przy wyborze orynnowania. Jaki kolor rynny dobrać do czarnego lub grafitowego pokrycia? Jeśli ważne jest dla Ciebie podkreślenie linii dachu, to postaw na jasne odcienie. Będą one świetnie współgrać z ciemnym pokryciem. Dobrym rozwiązaniem jest wybór orynnowania Niagara, które dostępne jest w szerokiej gamie kolorów – w tym jasnych.

Możesz także wybrać kolory rynien takie same, jak kolor pokrycia dachowego. Propozycją z naszej oferty jest odcień RAL 9005 lub 7016.

Brązowy dach – jaki kolor rynien do niego pasuje?

Z brązowym dachem świetnie komponują się rynny w takim samym kolorze. Warto więc postawić na odcień RAL 8004 lub 8017. Takie połączenie szczególnie sprawdzi się w przypadku domów z jasną elewacją, pokrytych klasyczną blachodachówką.

Czerwony dach – jakie orynnowanie się do niego sprawdzi?

Zastosowanie w tym przypadku czerwonych rynien sprawi, że cały budynek będzie wyglądał spójnie oraz estetycznie. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej spektakularnym efekcie, postaw na inny odcień, taki jak np. ciemny brąz RAL 8019. Do czerwonego dachu pasują także stonowane kolory rynien, takie jak szarości RAL 9007, czy też RAL 9006.

Kolor elewacji a rynny — jak je do siebie dobrać?

Kolorystykę rynien warto dopasowywać nie tylko pod kątem pokrycia dachowego, ale również odcienia elewacji budynku. Zdecydowanie najlepszą propozycją jest wybór orynnowania w odcieniu pasującym do stylu domu. Na tle białej elewacji ciekawie będą wyglądać ciemne rynny oraz te w kolorze brązu lub czerwieni. Z kolei ciemne ściany mogą nabrać wyjątkowego charakteru, jeśli dobierzesz do nich jasne rynny. Pamiętaj, że dach i rynny powinny ze sobą współgrać, co nie oznacza, że muszą mieć taką samą barwę.

Dopasuj kolor orynnowania również do elementów wykończenia domu

Jeśli chcesz, aby Twój dom wyglądał stylowo i elegancko, to dopasuj kolor rynien do stolarki okiennej i drzwiowej, podbitki dachowej oraz parapetów. Stosowanie zbyt dużej liczby odcieni może bowiem wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli kolor rynien oraz pozostałych elementów zewnętrznych budynku będą podobne, unikniesz wrażenia kiczu i nieuporządkowania.

Sprawdź również jaki spad rynny sprawdzi się najlepiej zanim wybierzesz ich kolor.

Postaw na sprawdzone systemy rynnowe — poznaj model Niagara od Florian Centrum

Wybierając system orynnowania, zwróć uwagę nie tylko na wygląd i kolor, ale także na materiał oraz jakość wykonania. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko wtedy ten element budynku spełni swoją funkcją. Rynny powinny być wytrzymałe oraz odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak np. intensywne opady. Dzięki temu posłużą bez zarzutu przez długi czas.

Systemy rynnowe Niagara dostępne w ofercie Florian Centrum to rozwiązania wysoce estetyczne pasujące zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych budynków. Dostępne również w nowoczesnym wydaniu – Niagara kwadratowa. Szeroki wybór kolorów rynien pozwala dobrać je do konkretnych potrzeb. Ich dużą zaletą jest nie tylko świetny wygląd, ale również wytrzymałość oraz łatwy montaż.

Jeśli szukasz niezawodnego systemu rynnowego spełniającego wszelkie oczekiwania, który jest trwały i estetyczny, skontaktuj się już z doradcami Florian Centrum. Pomożemy Ci dopasować orynnowanie do Twoich potrzeb.

Koszyk