Masz pytanie? Kliknij
Jak zamontować panel ogrodzeniowy prawidłowo?

Panele ogrodzeniowe cieszą się dużą popularnością. Są wytrzymałe oraz świetnie się prezentują. Dowiedz się, jak przebiega montaż paneli ogrodzeniowych oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Panele ogrodzeniowe to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się również na Twojej posesji.

Ogrodzenie panelowe — poznaj jego zalety

Panele ogrodzeniowe mają wiele zalet, które wpływają na ich popularność. Przede wszystkim są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku nowoczesnych budynków, jak i tych wzniesionych w klasycznym stylu. Co więcej, panele ogrodzeniowe to także:

  • estetyczny wygląd — są eleganckie i stylowe, dlatego mogą stanowić dekorację różnych posesji,

  • bezproblemowy i szybki montaż — panele ogrodzeniowe montuje się na słupkach, a gotowe elementy prefabrykowane są dostarczane bezpośrednio do klienta,

  • duży wybór kolorów — ogrodzenie panelowe może mieć różne odcienie z bogatej palety RAL,

  • wytrzymałość — konstrukcja paneli ogrodzeniowych jest odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Płot panelowy przez długi czas zachowuje swoje właściwości oraz doskonały wygląd.

Jak zamontować metalowe panele ogrodzeniowe? Montaż paneli ogrodzeniowych krok po kroku

Zastanawiasz się, jak zamontować ogrodzenie panelowe? Na szczęście nie jest to bardzo skomplikowanym zadaniem. Montaż paneli ogrodzeniowych składa się z następujących etapów:

  • Przygotowanie terenu — należy go wcześniej oczyścić z roślin oraz innych zanieczyszczeń. Konieczne jest także wyrównanie terenu.

  • Montaż słupków ogrodzeniowych — do ich osadzenia niezbędne są dołki o głębokości 40-80 cm. Dzięki temu ogrodzenie panelowe będzie stabilne. W zagłębieniach należy umieścić słupki ogrodzeniowe. Powinny one znajdować się w ich środku. Następnie niezbędne jest prawidłowe osadzenie betonu, aby słupki ogrodzenia panelowego dobrze się trzymały.

  • Montaż paneli ogrodzeniowych — niezbędne jest ich połączenie ze słupkami ogrodzenia przy użyciu listwy montażowej. Listwę tą montuje się przy pomocy nitów lub wkrętów. Listwa umożliwia montaż paneli w różnych odstępach tj. na różnych wysokościach.

Metalowe panele ogrodzeniowe wysokiej jakości są dostępne w ofercie Florian Centrum. Przęsła metalowe są bardzo łatwe w montażu, który można przeprowadzić we własnym zakresie. Ogrodzenia panelowe od Florian Centrum spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Jak wybrać odpowiednie metalowe panele ogrodzeniowe?

Jeśli już wiesz, jak zamontować płot panelowy, musisz także dowiedzieć się, na które parametry trzeba zwrócić uwagę. Dzięki temu uda Ci się znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Wybierając panele ogrodzeniowe, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czym są one pokryte. Ogrodzenie musi być bowiem trwałe oraz wytrzymałe. Najlepszy wybór to panele ocynkowane z powłoką antykorozyjną. Są trwałe i odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Ocynkowane ogrodzenia panelowe są również zabezpieczone przed rdzewieniem. Wysokiej jakości ogrodzenie panelowe może zachować swój świetny wygląd przez wiele lat.

Ogrodzenie panelowe musi także pasować kolorem i estetyką wykonania do reszty domu oraz wyglądu całej posesji. Dzięki temu będą razem tworzyły spójną całość. Nie można zapomnieć przede wszystkim o tym, że ogrodzenie panelowe musi podobać się samemu właścicielowi i wszystkim domownikom.

Uwzględnij także wymiary swojej posesji. Dzięki temu uda Ci się dopasować długość paneli ogrodzeniowych do konkretnych potrzeb. Tego rodzaju płot pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również skutecznie zabezpiecza posesję przed dostępem niepowołanych osób.

W ofercie Florian Centrum dostępne są metalowe panele ogrodzeniowe w różnych kolorach, co pozwala z łatwością dopasować je do indywidualnych potrzeb. Doradcy służą pomocą i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą wybrać odpowiedni odcień.

Prawidłowy montaż ogrodzenia panelowego — podsumowanie

Montaż paneli ogrodzeniowych nie jest trudny, pod warunkiem że zadbasz o odpowiednie przygotowanie terenu oraz zamocujesz słupki montażowe. Taki płot jest wytrzymały oraz świetnie prezentuje się na każdej posesji bez względu na jej konkretny styl. Montaż płotu panelowego to doskonałe rozwiązanie dla każdego inwestora.

 

Koszyk