Masz pytanie? Kliknij
Jaki kolor elewacji do brązowego dachu? Poradnik dla budujących dom

Dobór koloru dachu do odcienia elewacji jest bardzo ważnym elementem budowy domu. Pozwala zachować spójność oraz sprawia, że prezentuje się on elegancko. Jeśli planujesz brązowy dach, to koniecznie musisz wiedzieć, jaką elewację warto do niego dobrać. Poznaj najważniejsze zasady, którymi trzeba się kierować podczas podejmowania decyzji. Przekonaj się, jaki kolor elewacji do brązowego dachu to najlepsze rozwiązanie.

Elewacja domu — dobierać ją do koloru dachu, czy odwrotnie?

Zastanawiasz się, jaki kolor elewacji do brązowego dachu będzie najlepszym wyborem? Najpierw przekonaj się, który odcień trzeba wybrać. Kolor elewacji powinien być dostosowany do barwy dachu. Taka kolejność jest bardzo istotna, gdyż ściany maluje się najczęściej co kilkanaście lat. Będziesz więc mógł nieco modyfikować ich odcień w taki sposób, aby cały czas był on spójny z kolorem dachu.

Najważniejsze zasady doboru koloru elewacji i dachu

Zanim wybierzesz kolor dachu czy elewacji, sprawdź, czy na danym obszarze nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, to w wydanej decyzji o warunkach zabudowy znajdziesz informacje na ten temat. W przypadku, gdy nie ma tam żadnej wzmianki o tym, jaki kolor dachu czy elewacji trzeba wybrać, można zdecydować się na praktycznie dowolny odcień.

Kolor pokrycia dachowego powinien być ponadczasowy i uniwersalny. Dzięki temu łatwiej dobierzesz do niego odcień elewacji, jeśli będziesz chciał go zmienić. Weź pod uwagę także kolor stolarki okiennej. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest brązowy lub czerwony dach, gdyż można do niego dobrać różne kolory elewacji.

Gdy już wybierzesz odcień dachu swojego domu, przychodzi czas na znalezienie idealnej barwy elewacji. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są neutralne i uniwersalne kolory. Sprawdzą się one głównie w przypadku domów w klasycznym stylu. Delikatne i ciepłe odcienie beżowe, waniliowe, kremowe czy piaskowe świetnie komponują się z każdym otoczeniem. W domach w nowoczesnym stylu ostatnio najczęściej dominuje szara elewacja. Aby nie wydawała się ona zbyt przytłaczająca, zwłaszcza ciemne odcienie, warto wybrać białe okna oraz zadbać, aby w najbliższym otoczeniu znajdowało się sporo roślinności.

Brązowy dach — jaki kolor elewacji najlepiej do niego wybrać?

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu wybrać, aby cały dom prezentował się stylowo? Ten odcień pokrycia jest popularny i daje duże możliwości aranżacyjne. Poniżej znajdziesz propozycje koloru elewacji, które najlepiej pasują do brązowego oraz czerwonego dachu.

  • Odcienie beżu, piasku i karmelu — są one klasyczne i ponadczasowe. Ich jasny odcień świetnie współgra z ciemnym kolorem brązowego dachu i sprawia, że cały budynek prezentuje się elegancko.

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu? Poradnik dla budujących dom

  • Jasne odcienie szarości — w połączeniu z brązowym dachem doskonale pasują zwłaszcza do nowoczesnych budynków. Taki dom wygląda niezwykle stylowo oraz elegancko.

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu? Poradnik dla budujących dom

  • Zieleń — jest to barwa, która również świetnie pasuje do brązowego dachu. Zielona elewacja domu jest wyrazista oraz przyciąga uwagę. Ten kolor to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą, aby ich dom wyróżniał się w okolicy.

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu? Poradnik dla budujących dom

  • Biel — to bez wątpienia ponadczasowy kolor elewacji pasujący do brązowego dachu. Jest to bezpieczny wybór, który sprawi, że budynek będzie wyglądał świeżo i nowocześnie.

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu? Poradnik dla budujących dom

W ofercie Florian Centrum znajdziesz nowoczesne blachodachówki modułowe w różnych kolorach. Dzięki temu bez problemu wybierzesz odcień spełniający Twoje oczekiwania.

Tych kolorów elewacji domu unikaj, jeśli masz brązowy dach

Nie każdy kolor elewacji pasuje do brązowego dachu. Zbyt krzykliwe i jaskrawe odcienie negatywnie wpływają na wygląd budynku i sprawiają, że jego poszczególne elementy wydają się niedopasowane. Do brązowego dachu zdecydowanie nie powinno się wybierać następujących kolorów:

  • czerwonego — takie połączenie może się ze sobą wizualnie “zlewać”,

  • pomarańczowego — w zestawieniu z brązowym dachem ten kolor elewacji jest zbyt krzykliwy,

  • niebieskiego — chodzi przede wszystkim o intensywne i ciemne odcienie, które zupełnie nie pasują do kolorystyki dachu.

Właściwie dobrany kolor elewacji do brązowego dachu korzystnie wpływa na bryłę budynku i pozwala stworzyć harmonijną całość. Unikaj wspomnianych kolorów, jeśli chcesz, aby Twój dom prezentował się stylowo.

Dobieranie koloru elewacji do brązowego dachu — podsumowanie

Kolor elewacji musi współgrać z brązowym dachem. Od tego połączenia zależy ogólny wygląd domu. W przypadku brązowego dachu najbezpieczniejszym wyborem jest jasna elewacja domu, która pasuje do wszystkich odcieni brązu. Z kolei zbyt ciemne i za intensywne kolory mogą sprawić, że całość będzie prezentowała się chaotycznie. Przemyśl więc ten wybór, a w razie potrzeby skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów.

Jeśli planujesz inny kolor pokrycia niż brązowy, to przekonaj się, jaki kolor elewacji do grafitowego dachu sprawdzi się najlepiej. Dzięki temu nie popełnisz błędu, a Twój dom będzie się prezentował elegancko i harmonijnie.

 

Koszyk