Masz pytanie? Kliknij
Blachodachówka modułowa czy zwykła?

Pokrycie dachowe w formie blachodachówki cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez inwestorów. Poznaj najważniejsze różnice między blachodachówką klasyczną a modułową oraz zalety, którymi się wyróżniają. Dowiedz się także, co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze tego pokrycia dachowego.

Blachodachówka modułowa a klasyczna — czym się różnią?

Blachodachówka klasyczna to arkusze blachy wytwarzane na konkretny wymiar zamówiony przez inwestora. Sprawdza się ona przede wszystkim na dachach o dużej powierzchni i nieskomplikowanej konstrukcji. Z kolei blachodachówki modułowe mają niewielkie rozmiary. Tworzą kompletny system szybkiego montażu dachu. Jeśli jest to konieczne, to można je przyciąć na konkretny wymiar bezpośrednio na miejscu. Montaż blachodachówki modułowej jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku tradycyjnej wersji. Wystarczą do tego tylko dwie osoby. Blacha modułowa cieszy się więc coraz większym zainteresowaniem głównie ze względu na wygodę, jaką zapewnia. Doskonale pasuje do większości dachów.

Kluczowe zalety blachodachówki modułowej i zwykłej

Najważniejsze zalety zwykłej blachodachówki to przede wszystkim:

  • idealne dopasowanie do kształtu dachu — arkusze blachy nie muszą być docinane na wymiar,

  • duża powierzchnia krycia — jeden arkusz jest w stanie pokryć znaczną część dachu, co zmniejsza nakład pracy i ułatwia układanie,

  • minimalny odpad — brak konieczności przycinania ogranicza straty materiału, pod warunkiem że jego ilość zostanie odpowiednio obliczona.

Blachodachówka w arkuszach jest dobrym rozwiązaniem w przypadku dachów jedno- i dwuspadowych oraz płaskich. Można ją z powodzeniem zastosować również na dachach kopertowych oraz naczółkowych. Trzeba jednak uważać podczas jej transportu oraz wykorzystania na placu budowy. Ze względu na swoje rozmiary ten typ blachodachówki jest podatny na uszkodzenia.

Z kolei w przypadku blachodachówki modułowej korzyści płynące z jej stosowania to głównie:

  • łatwy montaż — mocuje się ją szybko i wystarczą do tego tylko dwie osoby.

  • możliwość przycięcia na wymiar — można to zrobić bezpośrednio na placu budowy,

  • bezproblemowy transport — ze względu na niewielkie rozmiary paczki z blachodachówką można zmieścić na europalecie, a ich otwieranie jest wygodne.

Blachodachówkę modułową najlepiej kłaść na połać dachu o skomplikowanym kształcie oraz o dużej ilości załamań.

Czym kierować się przy wyborze blachodachówki? Ekspert Florian Centrum wyjaśnia, co wybrać

Wybierając blachodachówkę, w pierwszej kolejności należy uwzględnić kształt oraz wielkość dachu. Jak już wiesz, w przypadku tych o nietypowych kształtach — z wykuszami i jaskółkami — najlepiej wybrać moduły. Można je dopasować do kształtu dachu oraz wygodnie przyciąć. Ważnym kryterium podczas wyboru poszycia dachowego są także względy ekonomiczne. Tańszym rozwiązaniem bardzo często jest wybór blachodachówki modułowej. Jest mniej narażona na uszkodzenia podczas transportu na plac budowy. To, że jest dostarczana w paczkach umieszczonych na paletach, stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Jeśli nie wiesz, na jakie pokrycie dachowe się zdecydować, skorzystaj z pomocy ekspertów Florian Centrum. Chętnie pomogą Ci dobrać blachodachówkę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Blachodachówki modułowe, które warto wybrać dla swojej konstrukcji dachu

Oferta Florian Centrum to wysokiej jakości blachodachówki modułowe. Poniżej znajdziesz zestawienie kilku z wielu modeli, które warto wziąć pod uwagę.

Blachodachówka modułowa Nel

Blachodachówka modułowa Nel wyróżnia się nowoczesnym i eleganckim kształtem. Doskonale pasuje do domów w klasycznym stylu.

Blachodachówka modułowa Finezja

Dla nowoczesnych budynków o finezyjnej bryle świetnie nadaje się blachodachówka modułowa Finezja. Ma ona ciekawą formę i jest dostępna w wielu kolorach.

Blachodachówka modułowa Ida

Blachodachówka modułowa Ida może być stosowana zarówno w nowych budynkach, jak i podczas wykonywania remontów i renowacji dachów. Jej forma doskonale podkreśla prostą i zarazem ciekawą formę poszycia.

Blachodachówki klasyczne, którymi warto pokryć dach

Blachodachówka cięta na wymiar to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie estetykę oraz wytrzymałość. W ofercie Florian Centrum znajdziesz spory wybór tego rodzaju produktów. Sprawdź, czym charakteryzują się najpopularniejsze modele.

Blachodachówka Finezja MAX

Blachodachówka Finezja MAX ze względu na swój unikalny kształt świetnie prezentuje się na różnych typach dachów. Jest odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz promieni słonecznych.

Blachodachówka Kinga

Blachodachówka Kinga swoim wyglądem przypomina tradycyjną dachówkę ceramiczną. Jest doskonałym wyborem dla klasycznych domów. Ten rodzaj blachodachówki to wysokiej jakości pokrycie w przystępnej cenie.

Blachodachówka Tamara Max

Proste bryły nowoczesnych budynków świetnie uzupełni blachodachówka Tamara Max. Wzór z dwoma przetłoczeniami podkreśla jej wyjątkowy charakter oraz przyciąga uwagę.

Blachodachówki zwykłe czy modułowe — podsumowanie

Wybór blachodachówki modułowej lub w arkuszach zależy od wielu czynników. Przede wszystkim uwzględnij wymiary oraz typ dachu, a także ogólny projekt domu. Oba rodzaje blachodachówki mają swoje zalety, dlatego bez względu na to, na którą z nich się zdecydujesz, będzie to świetna decyzja.

Aby cały budynek wyglądał spójnie, musisz wiedzieć, w jaki sposób dopasować odcień ścian do dachu. Dowiedz się, jaki kolor elewacji do brązowego dachu sprawdzi się najlepiej. Dzięki temu Twój dom będzie prezentował się wyjątkowo i modnie.

 

Koszyk