Florian Centrum

Filc anty - kondensacyjny

Spółka Florian Centrum S.A. posiada w ofercie samoprzylepny filc anty-kondensacyjny, który nanoszony jest na blachę już na etapie procesu produkcyjnego .

Blachy zabezpieczone filcem anty-kondensacyjnym cieszą się dużym zainteresowaniem , ponieważ można je stosować w każdych warunkach przy różnych typach obiektów , w których kondensacja nastręcza problemów . Filc zapobiega skraplaniu się wody na blaszanych dachach i ścianach w budynkach nieizolowanych .

Filc antykondensacyjny nakładany jest  na blachy  trapezowe typu : T - 12 FC, T - 18 FC , T- 18 E FC , T - 35E FC , T -55 oraz na blachodachówkę KLARA. 

 

Zalecenia montażowe i użytkowe

Arkusze blachy, które docierają na budowę pokryte są filcem na prawie całej spodniej części arkusza.  Jedynym miejscem które nie jest pokryte filcem jest odcinek zakładu blachy nakrywającej ( zakład wzdłużny ). Filc nie może występować w strefie okapu i kalenicy oraz na zakładzie poprzecznym. Kiedy zachodzi taka potrzeba, musi być usunięty ręcznie na placu budowy – należy zedrzeć filc z miejsc niedozwolonych, a następnie odciąć go nożem. Dopuszczalna jest również metoda opalania. Zapobiegnie to przenikaniu wody.

Nie montujemy blach pokrytych filcem na konstrukcjach drewnianych, ponieważ styk blachy z konstrukcją drewnianą będzie narażony na szybką degradację konstrukcji oraz samej blachy.

Budynki , w których użyto filcu anty-kondensacyjnego powinny posiadać sprawny system wentylacji, aby w okresach obniżonej kondensacji pary wodnej powłoka mogła oddać nagromadzoną wodę.

Zaleca się okresowe mycie wodą powłoki anty-kondensacyjnej w celu jej konserwacji zwłaszcza w budynkach z inwentarzem żywym lub wysoce zapylonych.

 

Zalety :

• zapobiega skraplaniu się wody

• stanowi dodatkową ochronę przeciwkorozyjną

• posiada wysoką trwałość

• posiada wysoką ognioodporność

• ulepsza izolację akustyczną i termiczna

• jest łatwy w czyszczeniu ( wodą z węża lub za pomocą dysz ciśnieniowych )